Created: 15 Қыркүйек 2021

Университеттің стратегиялық даму жоспары

Университет миссиясы

"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2017-2021 жылдарға арналған стратегиялық жоспары" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 желтоқсандағы № 729 бұйрығымен бекітілген. Бұл құжат еліміздің жоғары оқу орындары үшін дамудың басым жолын айқындады. Осы стратегиялық құжаттарда Білім беру жүйесін, оның ішінде жоғары кәсіптік білім беруді дамытуға маңызды орын берілген. Қазақстандық инновациялық және телекоммуникациялық жүйелер университеті өзінің басты міндеті білім беруді дамытудың мемлекеттік стратегиясының ережелерін іске асыруға, отандық экономиканы техникалық бейіндегі жоғары білікті кадрлармен қамтамасыз етуге белсенді қатысу деп біледі.

Қазақстандық инновациялық және телекоммуникациялық жүйелер университетінің миссиясы зияткерлік ұлтты қалыптастыруға ықпал ететін өңір мен елдің индустриялық-инновациялық және тұрақты дамуын қамтамасыз ету мақсатында бәсекеге қабілетті кадрлар даярлау болып табылады.

Университеттің стратегиялық көрінісі түлектердің жоғары сапалы білім беру және кәсіби дайындығын, сондай-ақ ұлттық инновациялық жүйені дамытуды қамтамасыз ететін білім, ғылым және өндірісті тығыз интеграциялауға бағытталған университеттің білім беру қызметіне негізделген.

Университет миссиясын атқару профессорлық-оқытушылық құрамнан, ғылыми және әкімшілік қызметкерлерден, студенттерден, магистранттардан жоғары кәсіби стандарттарды және жалпы адамгершілік құндылықтарды ұстануды талап етеді. Өзінің білім беру, ғылыми-зерттеу және тәрбие жұмысында, әрбір басқарушылық шешімінде және іс-әрекетінде университет үнемі осы қағидаттар мен құндылықтарға бейілділігін көрсетеді.

КазУИиТС ұжымының басты мақсаты академияның қазіргі заманғы тиімді басқару жүйесін құру арқылы Қазақстан Республикасының 2021 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспарының және білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының ережелерін іске асыру болып табылады.

ЖОО көрінісі. Осы даму стратегиясын іске асыру нәтижесінде университет Қазақстанның ішкі қажеттіліктерін ескере отырып, білім беруді дамытудың қазіргі заманғы әлемдік үрдістеріне бағдарланған, ел ішінде бәсекеге қабілетті түлектерді даярлаудың жоғары деңгейін қамтамасыз ететін, сондай-ақ халықаралық деңгейге сәйкес білім беру бағдарламалары мен білім беру сапасын жетілдіретін ЖОО ретінде көрінеді.

2018-2021 жылдар кезеңіне арналған Ққжқеаиж Стратегиялық даму жоспарының нормативтік негізін құрайды:

Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 30 тамыздағы Конституциясы;
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі № 319-III "білім туралы" Заңы;
Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 18 ақпандағы "Ғылым туралы" Заңы;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 ЖЫЛДАРҒА АРНАЛҒАН МЕМЛЕКЕТТІК БАҒДАРЛАМАСЫ;
Университет жарғысы (БҚО Әділет департаментінде 19.04.2006 ж. №6776-1926-м-е тіркелген).
2018-2021 жж. кезеңге арналған КазУИиТС стратегиялық даму жоспары университет қызметінің негізгі бағыттарын көрсетеді, оның мақсаттары мен міндеттерін, білім беру, тәрбие және ғылыми-зерттеу саясатын, жаңа білім беру технологиялары мен материалдық-техникалық базаны дамытудағы басымдықтарды, университеттің халықаралық қызметінің бағыттарын және оның құзыретіне кіретін басқа да мәселелерді айқындайды.

ТОЛЫҚ МӘТІН