Created: 02 Қараша 2022

Оқу-әдістемелік жұмыс

Құрметті студенттер, Құрметті әріптестер!

Біздің университет сайтының "оқу-әдістемелік жұмыс" бетіне қош келдіңіз!

Кафедралардың оқу-әдістемелік жұмысын үйлестіру және бақылау және болашақ мамандарды даярлауды жетілдіру мақсатында осы бет құрылды.

Жаһандық еңбек нарығының қалыптасуы маман даярлау сапасына жаңа талаптар қояды. Жоғары оқу орнында оқу нәтижесінің сапалы сипаттамасы алынған білім мен дағдылардың өзектілігі, яғни түлектің бәсекеге қабілеттілігі ретінде бірінші орынға шығады. Сапа-бұл түлектің еңбек нарығының талаптарына сәйкестік дәрежесі.

Жоғары мектеп модельдерінің алуан түрлілігінің заманауи интерпретациялары білімнің ұлтішілік шеңберден шыққанын көрсетеді. Бұл интернационализация, Институционализация, қоғамдардың интеграциясы, мәдени конвергенция, мақсаттар мен құндылықтардың ортақтығы қағидаттарында бірыңғай білім беру кеңістігін қалыптастыруға мүмкіндік беретін жалпы әлемдік өлшемдегі білім беру стратегияларын іздеуді қамтиды. Мұндай стратегияны жүзеге асырудың мысалы-жалпыеуропалық білім беру кеңістігі үшін басым болатын Болон моделі.

Инновациялық, зияткерлік экономиканы қалыптастыру адами капиталдың бәсекеге қабілеттілігін арттырмай мүмкін емес, ал білім беру өз кезегінде адами капиталдың бәсекеге қабілеттілігінің өсу факторы болып табылады.

Осыған байланысты ЖОО-ның міндеті-компьютерлік сауаттылықты меңгерген, кәсіби мақсатта үш тілді (қазақ, орыс, шет тілдерін) білетін және қолдана алатын, мәдени диалог үшін ашық бәсекеге қабілетті жоғары білікті мамандарды даярлау.

"Цифрлық Қазақстан" бағдарламаларына, үштілділік бағдарламасына және мәдени және конфессиялық келісім бағдарламасына сәйкес университетте жаңа буынның білім беру бағдарламалары әзірленуде.Оқу процесін жоспарлаудың негізі модульдік білім беру бағдарламаларын қалыптастыру болып табылады.

Жаһандану, Интеграция және білім беруді интернационалдандыру соңғы онжылдықтардағы әлемдік тенденциялар болып табылады. КазУИиТС-те білім беруді интернационалдандыру тұрғысынан:

еуропалық жоғары білім беру кеңістігінде сапаны қамтамасыз ету жөніндегі халықаралық стандарт (ESG)қабылданды,
жоғары білімнің қолжетімділігін арттыру, білімді әмбебаптандыру бойынша жұмыстар жүргізілуде,
халықаралық ынтымақтастық кеңейіп, нығайып келеді,
академиялық ұтқырлық, қос дипломды және бірлескен бағдарламалар бойынша жұмыстар жанданды,
ағылшын тілінде білім беру бағдарламалары әзірленуде;
ағылшын тілінде білім беру модульдерінің құрамы құрылды және кеңейтілді;
студенттердің элективті курстар мәзірін кеңейту арқылы оқу траекторияларының жеке нұсқаларын таңдау мүмкіндігі қамтамасыз етілген.
Қазіргі уақытта Қазақстан Республикасында жоғары білім беруді реформалаудың басты бағыты Болон процесіне қосылу арқылы айқындалады, бұл біздің алдымызға құзыреттілік тәсіл негізінде әзірленген білім беру бағдарламаларын жетілдіру міндетін қояды.

Білім беру процесін ұйымдастырудың әртүрлі тәсілдерін жүзеге асырудың негізгі мәні, нәтижесі білім беру сапасының жоғары деңгейі болуы керек - оның тұтынушының үмітіне сәйкес келуі. Сапаға қол жеткізу-бұл процесс және оның нәтижесі.

Университетте оқу процесін ұйымдастыру жүйесі құрылып, бақылау тетігі әзірленді.